Zalety lubrykantów analnych

Wśród wielu rodzajów pieszczot seks analny pozostaje jedną z bardziej kontrowersyjnych zabaw łóżkowych. Niektórzy nieodłącznie wiążą go z dyskomfortem, a nawet bólem. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednie przygotowanie pozwoli zminimalizować wszelkie niedogodności, zwiększając szansę na niezapomniane doznania.

Zarówno ze względu na zdrowie, jak i odczucia fizyczne, decydując się na ten rodzaj igraszek, warto sięgnąć po lubrykanty analne. Przede wszystkim zwiększają one poślizg, więc sam moment wejścia w tylną dziurkę oraz dalsza penetracja są łatwiejsze i przyjemniejsze dla kochanków. Skraca to czas przygotowań do seksu i jest nieocenioną pomocą w sytuacji, gdy strona bierna ma problem z rozluźnieniem się. W dodatku już samo nakładanie lubrykantu na pupę można potraktować jako grę wstępną.
Właściwe nawilżenie redukuje też ryzyko otarć i powstania ranek, więc automatycznie zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia stanu zapalnego czy innych, przykrych dolegliwości. Wybierając żele nawilżające, należy wiedzieć, że lubrykanty analne różnią się składem od tych uniwersalnych. Zawierają bowiem substancje o właściwościach przeciwbólowych, co może okazać się niezwykle istotne podczas pierwszych eksperymentów z tym typem pieszczot.